تشخیص اصل و تقلبی بلبرینگ
پست شده در بلبرینگ مقالات

تشخیص اصل و تقلبی بلبرینگ

تشخیص اصل و تقلبی بلبرینگ

وقتی اعتبار یک شرکت در خطر است ، هیچ تیم خرید یا مهندسی نمی‌خواهد در دام خرید بلبرینگ‌ های تقلبی بیفتد. هر سال NSK سرمایه گذاری هنگفتی برای شناسایی و تعقیب جاعلان می کند ، اما می داند که بهترین راه برای توقف این عملیات ساختگی متوقف کردن تقاضا است. در واقع NSK تولید کننده پیشرو در بیرینگ های با کیفیت برتر ، سخت در تلاش است تا این مشکل رو به رشد را به حداقل برساند. با در نظر گرفتن این تفکر ، اطلاع رسانی به مشتریان از راه‌های شناسایی و تشخیص بلبرینگ اصلی از تقلبی برای همه ذینفعان بسیار سودمند است. این روزها شانس خرید بلبرینگ تقلبی بیشتر و بیشتر شده است. این در حال تبدیل شدن به یک مشکل جهانی است که منجر به خطر بالاتر خرابی بیرینگ ها می شود – در نهایت برای شرکت شما هزینه بیشتری در زمان از کار افتادن ماشین آلات و تعویض قطعات هزینه می کند.

در حین خرید انواع بلبرینگ از تصمیم گیری خرید بر اساس قیمت محصول خودداری کنید. فریب قیمت ارزان تر ممکن است بسیار جذاب به نظر برسد ، اما خطرات آن می تواند بسیار پرهزینه باشد. خرید یک بلبرینگ تقلبی ارزان قیمت به احتمال زیاد منجر به خرابی، افزایش هزینه های تعمیر و نگهداری و از کار افتادن تجهیزات شما می شود. در نهایت، قیمت بسیار بالاتر از مقدار پولی خواهد بود که با خرید محصول تقلبی ارزان صرفه‌ جویی کرده‌ اید.

اکثر کاربران نهایی که بلبرینگ های تقلبی دریافت می کنند معتقدند که محصولات اصلی را خریداری کرده اند و به دلیل عدم تخصص در این فناوری ، راه تشخیص بلبرینگ اصلی از تقلبی در محل تحویل تقریبا غیرممکن خواهد بود. در نتیجه کاربران کاملا به زنجیره‌ های تامین خود متکی هستند تا رویه‌ های کنترل کیفی لازم را داشته باشند تا از ورود بلبرینگ‌ های تقلبی جلوگیری شود.

چگونه بلبرینگ اصلی از تقلبی را تشخیص دهیم و ارزیابی کنیم؟

خرید بیرینگ از یک منبع مجاز همچون مجموعه یدک اسپیر یک راه مشخص برای تضمین خرید بلبرینگ های اصلی و معتبر است. هنگام خرید بلبرینگ های ممتاز از یک توزیع کننده یا فروشنده مجاز ، کاربران می توانند مطمئن باشند که رویه های دقیق تضمین کیفیت وجود دارد زیرا این یکی از سختگیرانه ترین فرآیندهای کنترلی دقیق است که توزیع کنندگان باید از آن تبعیت کنند تا تاییدیه آن کمپانی تولید کننده را دریافت کنند.

منبع دیگری از آسیب پذیری احتمالی در برابر بیرینگ های تقلبی زمانی است که از پیمانکاران فرعی برای تعمیر دارایی هایی مانند موتورهای الکتریکی ، پمپ ها، جعبه دنده ها و فن ها استفاده می شود. گاهی اوقات برای یک پیمانکار فرعی – بی اطلاع از خطرات ( که شامل خرابی زودهنگام می شود ) – آسان است که بلبرینگ های تقلبی را به طور سهوی نصب کند.

اگر در مورد اصالت و نحوه تشخیص بلبرینگ اصلی از تقلبی شک دارید ، چند بررسی اساسی می تواند به شناسایی سازنده اصلی کمک کند. برای شروع علامت گذاری ها را بررسی کنید. عدم وجود علامت نشانه آشکاری از تقلبی بودن بلبرینگ است. در صورت وجود علامت گذاری ، آیا آنها مشابه علامت های استاندارد سازنده هستند یا در نواحی مختلف بلبرینگ تا حد معمول قرار دارند؟ هر دو می توانند به تولید غیرقانونی اشاره کنند.

تشخیص بلبرینگ تغلبی
تشخیص بلبرینگ تغلبی

استانداردهای کیفیت ناکافی

کیفیت پایین عامل دیگری است که می تواند به آشکار شدن بلبرینگ های تقلبی از اصلی کمک کند. بازرسی از نزدیک از اجزای غلتنده و مسیرهای غلتش نشانگرهای کلیدی مانند پرداخت ناهموار و ظاهر غیر طبیعی غلتک را ارائه می دهد. فرآیندهای تولید بلبرینگ های اصلی از شرکت های معتبری همچون SKF ، NSK و … طی چندین دهه اصلاح شده است و در ترکیب با رویه های کیفیت دقیق به این معنی است که پتانسیل صفر برای محصولات بی کیفیت وجود دارد.

یکی دیگر از موارد شناسایی بلبرینگ های اصلی نحوه بسته بندی آن ها است! در مرحله اول کاربران باید بررسی کنند که بلبرینگ ها در مواد حمل و نقل مناسب بسته بندی شده اند. بسته بندی ناکافی یا بی کیفیت بدین معنا است که بلبرینگ ها توسط کمپانی تولید کننده خود عرضه نشده اند. علاوه بر این ، پیکربندی پالت و بار کانتینر را بررسی کنید و کشور سازنده را با کشور حمل و نقل مقایسه کنید. کیفیت جعبه نیز باید بررسی شود. پس از برداشتن بسته بندی بیرونی ، به کارتن های بلبرینگ توجه کنید. آیا کارتن ها مشابه سایر بسته بندی های دریافتی قبلی هستند؟ همیشه به دنبال این باشید که آیا کارتن‌ ها دارای علامت‌ های مناسب هستند و آیا آرم اصلی است.

شایان ذکر است که خرید بلبرینگ از پخش کننده های معتبری همچون مجموعه پلاردشاپ تمامی این نگرانی ها را برطرف می کند. بلبرینگ های تقلبی معمولا در کشورهایی ساخته می شوند که هزینه های ساخت آنها بسیار پایین است. به طور کلی محصولات با مواد و اجزای کم عیار و با استفاده از ماشین‌های قدیمی و فرسوده که توسط کارگران حداقل دستمزد کار می‌ کنند ، تولید می‌ شوند. اگر انتظار محصولی با کیفیت را دارید ، مراقب فروشنده های بلبرینگ تقلبی باشید!

تشخیص بلبرینگ اصل
تشخیص بلبرینگ اصل

این شرکت‌ ها سپس محصولات تقلبی را در جعبه‌ هایی بسته‌ بندی می‌ کنند که شبیه به بسته‌بندی اصلی بیرینگ های اصل هستند. ویژگی های بلبرینگ تقلبی { و راه تشخیص بلبرینگ اصلی از تقلبی } عبارتند از :

  • کیفیت غیر قابل پیش بینی
  • عدم وجود خدمات پس از فروش
  • کیفیت و خلوص مواد پایین
  • منابع محصول کنترل نشده
  • فقدان فرآیندها و آزمایشات عملیات حرارتی
  • عملکرد ضعیف در مقایسه با محصول اصلی

به همین دلیل است که باید یک توزیع کننده مجاز بلبرینگ را پیدا کنید که حرفه ای باشد و دانش لازم را داشته باشد تا بهترین محصول ممکن را برای نیازهای شما ارائه دهد. بررسی کنید که توزیع کننده شما فروشنده مجاز محصولات اصلی است.

جهت مشاهده محصولات اصل از برندهای کویو، ناچی و رسداک به قسمت فروشگاه مراجعه کنید و جهت مشاهده سایر مقالات به صفحه بلاگ مراجعه نمایید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

مکالمه را شروع کنید

سلام! شما میتوانید سوالات خود را از ما در واتساپ بپرسید.

× سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!