نحوه استفاده از مهر و موم روغن با یاتاقان
پست شده در بلبرینگ مقالات

نحوه استفاده از مهر و موم روغن با یاتاقان

در کاربردهایی که با محورهای دوار کار می کنید، استفاده از بلبرینگ ضروری است. بیشتر نسخه های بلبرینگ ها به روغن کاری نیاز دارند تا بتوانند بدون نقص کار کنند. رایج ترین روان کننده ها روانکاری با گریس یا روغن (از طریق حمام روغن) هستند.

تعویض مهر و موم روغن
البته برای عمر محصول یاتاقان ها مهم است که گریس یا روغن در بلوک یاتاقان باقی بماند. علاوه بر این، قصد این نیست که اجازه دهید این چربی ها یا روغن ها که گاهی اوقات در نسخه های خاص گران هستند، نشت کنند. برای جلوگیری از این امر از مهر و موم روغن استفاده می شود.

هنگامی که یک مهر و موم روغن نیاز به تعویض دارد، ممکن است یاتاقان که از مهر و موم روغن محافظت می کند نیز بهترین عمر خود را داشته باشد. بنابراین عاقلانه است که هنگام تعویض مهر و موم روغن به بلبرینگ نگاه کنید. اگر یاتاقان و / یا مهر و موم روغن به موقع تعویض نشود، خرابی و نشتی ممکن است یک پیامد احتمالی باشد.

هنگام تعویض مهر و موم روغن، به مواد آن توجه کنید. انتخاب مواد بستگی به کاربرد شما دارد. ما خوشحالیم که توضیح دهیم کدام ترکیب برای کاربرد شما مناسب است. برای مهر و موم روغن، مواد NBR یا Viton (FKM) معمولا انتخاب می شود.

NBR
آیا به دنبال لاستیکی هستید که هم برای روغن های استاندارد و هم برای گریس ها مناسب باشد؟ سپس NBR مطمئناً انتخاب خوبی است. NBR یک راه حل عالی برای اکثر برنامه های استاندارد است. این ترکیب لاستیکی برای کاربردهایی با دمای -35 درجه سانتیگراد تا 100 درجه سانتیگراد مناسب است. البته مطمئن شوید که این ماده با نور خورشید تماس نداشته باشد!ویتون (FKM)
مهر و موم روغن ساخته شده از Viton (FKM) مقاومت شیمیایی گسترده ای دارد و در برابر خرابی بسیار مقاوم است. این ماده را می توان در کاربردهایی با محدوده دمایی 15- تا 180 درجه سانتی گراد استفاده کرد.

مواد دیگر
آیا مواد فوق با کاربرد خاص شما مطابقت ندارد؟ مواد مختلف دیگری نیز موجود است. مهر و موم روغن همچنین می تواند از موادی مانند EPDM یا VMQ (سیلیکون) ساخته شود.

آیا در انتخاب خود کاملاً مطمئن نیستید، آیا نمی توانید اندازه یا متریال مناسب را پیدا کنید یا سؤالات دیگری دارید؟ لطفا با ما تماس بگیرید. متخصصان ما آماده کمک به شما هستند!

نحوه استفاده از مهر و موم روغن با یاتاقان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

مکالمه را شروع کنید

سلام! شما میتوانید سوالات خود را از ما در واتساپ بپرسید.

× سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!