پست شده در بلبرینگ مقالات

یاتاقان غلتکی چه تفاوتی با بلبرینگ دارد؟

آیا انواع مختلفی از یاتاقان ها مانند بلبرینگ و رولبرینگ را دیده اید؟ آنها بسیار شبیه به هم هستند زیرا هر دو بلبرینگ هستند و عملکرد یکسانی دارند. با این حال، تفاوت زیادی در نحوه استفاده از آنها وجود دارد. بیایید ببینیم تفاوت بین بلبرینگ و یاتاقان غلتکی چیست.چرا به بلبرینگ نیاز داریم؟

شفت برای انتقال نیرو از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می شود. به عنوان مثال، یک سر شفت به یک موتور الکتریکی و سر دیگر آن به یک تسمه یا قطعه دیگری که می خواهید برق را از آنجا انتقال دهید وصل می شود.

به دلیل حرکت، شفت در معرض انواع بارها مانند بارهای محوری و بارهای شعاعی قرار می گیرد. انحراف به بالا و پایین شفت و ضربه در حین حرکت امکان پذیر خواهد بود. به دلیل این ارتعاش، انتقال بار به درستی انجام نمی شود. برای حل این مشکل ما به تکیه گاه های متحرک پیوسته نیاز داریم که به آن بلبرینگ می گویند.

بلبرینگ جزء ماشینی است که از یک عنصر ماشین پشتیبانی می کند و امکان حرکت نسبی بین سطوح تماس اعضا را هنگام حمل بار فراهم می کند.

بلبرینگ KZ
یاتاقان ها از سه جزء تشکیل شده اند: حلقه های یاتاقان، عناصر نورد و قفس. هنگامی که عناصر نورد توپ های کروی هستند، به آنها بلبرینگ می گویند. آنها معمولا در چرخ های کوچکتر و هارد دیسک ها استفاده می شوند. اینها بیشتر استاندارد شده و به عنوان مونتاژ فروخته می شوند. این بلبرینگ ها معمولاً در سرعت های بالاتر و بارهای سبک تر استفاده می شوند.

غلتک KZ
در مورد یاتاقان های غلتکی، عنصر نورد به جای تماس نقطه ای مانند یاتاقان های توپ، یک تماس خطی ایجاد می کند. آنها می توانند بارها و ضربه های سنگین تری نسبت به بلبرینگ تحمل کنند. اینها معمولاً جدا می شوند و به قطعات تبدیل می شوند. این بلبرینگ ها نسبت به انحراف زاویه ای حساس تر هستند.

 

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

مکالمه را شروع کنید

سلام! شما میتوانید سوالات خود را از ما در واتساپ بپرسید.

× سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!