اصول اساسی بیرینگ ها
پست شده در بلبرینگ مقالات

اصول اساسی بیرینگ‌ها

اصول اساسی بیرینگ‌ها

رولبرینگ ها در انواع مختلف و چیدمان آنها به عنوان اجزای دقیق حیاتی در ماشین آلات چرخشی صنعتی عمل می کنند. آنها برای کاهش اصطکاک ، مصرف برق و تولید گرما در حالی که به طور همزمان از بارهای اعمال شده به طور فزاینده سنگین تر در سرعت های بالاتر با دقت بالاتر پشتیبانی می کنند ، عمل می کنند. در نهایت ، آنها به ارتقا عملکرد و قابلیت اطمینان ماشین آلات کمک می کنند. صرف نظر از کاربرد ، همه بیرینگ ها از شرایط اساسی برای عملکرد ایده آل استفاده می کنند. آنها باید قبل از نصب به درستی ذخیره شوند ، مطابق با بهترین روش ها نصب شوند و به طور مناسب روغنکاری شوند ، در میان سایر اصول بنیادی بیرینگ ها!

اصول اساسی بیرینگ‌ها: نکاتی برای نگهداری

رولبرینگ ها باید در یک محیط خنک ، تمیز و کم رطوبت در دمای ثابت و عاری از گرد و غبار ، ضربه و لرزش نگهداری شوند. در میان سایر توصیه ها ، بیرینگ ها باید صاف قرار داشته و تا قبل از نصب در بسته های اصلی و باز نشده خود ، نگهداری شوند. اگر در حالت ایستاده نگهداری شود ، احتمال ایجاد خط برش کاذب ( خوردگی اصطکاکی مسیرها غلتش اجزای غلتنده ناشی از ارتعاشات خارجی ) به طور قابل توجهی افزایش می یابد. بیرینگ های ذخیره شده عمودی نیز می توانند سرنگون شوند ، که ممکن است هنگام سقوط به بلبرینگ آسیب برساند.

در موارد بیرینگ های آب بندی شده و یا دارای حفاظ فلزی ، اپراتورها باید هنگام ذخیره سازی آنها برای مدت زمان طولانی احتیاط کنند. خصوصیات روانکاری گریس مورد استفاده برای پر کردن این نوع بلبرینگ ها ممکن است خراب شود و در هنگام روشن بودن و کار کردن سیستم باعث مشکلات احتمالی مربوط به روانکار شود. به عنوان راهنما ، اکثر تولیدکنندگان بلبرینگ محدودیت های ماندگاری خاصی دارند که براساس چربی استفاده شده در بیرینگ های آب بندی شده / دارای حفاظ فلزی آنها است.

اصول اساسی بیرینگ‌ها: نکاتی برای نگهداری
اصول اساسی بیرینگ‌ها: نکاتی برای نگهداری

اصول اساسی نصب بیرینگ‌ها

یکی از اصول پایه ای بیرینگ ها این است که هنگامی که از ابزارهای غلط یا روش های نصب نامناسب استفاده می شود ، آنها به راحتی آسیب می بینند یا نادرست نصب می شوند. این می تواند منجر به عملکرد ضعیف و نهایتا کوتاه شدن طول عمر مفید بیرینگ شود. به طور کلی ، محیط نصب باید تمیز و عاری از هرگونه آلودگی یا مایعات خورنده باشد. این شامل سطح کار ، دست / دستکش و ابزار است. موثرترین و محبوب ترین تکنیک های نصب را می توان به سه دسته اصلی تقسیم کرد : نصب مکانیکی ، نصب داغ و نصب هیدرولیکی. در اصول پایه ای بیرینگ ، نصب مکانیکی ( که به آن نصب سرد نیز گفته می شود ) به طور کلی برای بیرینگ های کوچک و متوسط ​​با قطر خارج تا 4.0 اینچ ( 100 میلی متر ) توصیه می شود. روش نصب داغ و نصب هیدرولیک را می توان برای همه اندازه های بیرینگ استفاده کرد ، اما عمدتا برای بیرینگ هایی با اندازه متوسط ​​تا بزرگ استفاده می شود.

نصب مکانیکی از نیروی نصب کافی برای غلبه بر تداخل بین بلبرینگ و شافت و / یا اجزای محفظه استفاده می کند. ابزار اتصالات مناسب باید به گونه ای قرار گیرد که نیروی نصب را بر روی حلقه با تناسب تداخل وارد کند. نیروی سوار شدن هرگز نباید از طریق عناصر اجزای غلتنده هدایت شود ، زیرا این امر به مسیر غلتش آسیب می رساند. نصب داغ شامل گرم کردن بیرینگ قبل از نصب تا دمای خاص ( 175 درجه فارنهایت تا 250 درجه فارنهایت ، بسته به نوع طراحی بیرینگ ) می شود ، بنابراین سوراخ به صورت شعاعی منبسط می شود. این انبساط موقت سوراخ بیرینگ امکان نصب آسان بر روی شفت را فراهم می کند تا بر تداخل شفت غلبه کند. هنگامی که بیرینگ سرد شد و به دمای اتاق بازگشت ، تداخل شافت در نظر گرفته شده متناسب با سوراخ بیرینگ حاصل می شود. در اصول اساسی بیرینگ ها ، استفاده از بخاری القایی با ترموستات قابل تنظیم و چرخه منیزیم سازی تمیزترین ، قابل اطمینان ترین و کارآمدترین روش برای گرم کردن بیرینگ ها برای نصب است. برای گرم کردن بیرینگ ها هرگز نباید از شعله باز استفاده شود.

برای بیرینگ های بزرگتر یا کاربردهای با دقت نصب ، تکنیک های هیدرولیک – از جمله پمپ های هیدرولیک ، انژکتور روغن و مهره های هیدرولیک – کالا را تحویل می دهند. این روش نصب معمولا هنگام نصب بیرینگ ها با سوراخ های مخروطی استفاده می شود. این نوع بیرینگ ها ممکن است روی سرمحور شفت مخروطی یا روی استوانه آداپتور نصب شوند و با استفاده از فشار هیدرولیکی بر روی سطح مخروطی سوار شوند. روش های نصب هیدرولیک امکان کنترل بیشتر و کمک بیشتر به حفظ دقت ، درستی ، سرعت نصب و تکرار را فراهم می کند. خطر آسیب به بیرینگو شفت را به حداقل برسانید. به تلاش دستی کمتری نیاز دارید و ایمنی اپراتور را ارتقا دهید.

اصول اساسی نصب بیرینگ ها
اصول اساسی نصب بیرینگ ها

روانکاری گریس در مقابل روغن

روان کننده سطوح تماس کشویی و غلطک بیرینگ را جدا می کند ، از سایش جلوگیری کرده و اصطکاک و تولید گرما را کاهش می دهد. روان کننده همچنین در برابر خوردگی محافظت می کند ، گرما را حمل می کند ( در مورد روغن ) و به جلوگیری از آلودگی ها ( در مورد چربی ) کمک می کند. در صورت عملی ، گریس معمولا گزینه روانکاری بیرینگ ترجیحی است زیرا استفاده از آن آسان است ، در داخل محفظه بیرینگ نگهداری می شود و آب بندی در برابر آلودگی جامد یا رطوبت را بهبود می بخشد. در اصول اساسی بیرینگ ها ، گریس های روان کننده از یک روغن پایه معدنی یا مصنوعی تشکیل شده اند که در ماده غلیظ کننده یا صابون معلق هستند. همچنین ممکن است مواد افزودنی برای انتقال خصوصیاتی مانند محافظت در برابر سایش یا خوردگی و خاصیت های کاهش اصطکاک وارد شوند. با تغییر ویسکوزیته های روغن پایه ، غلیظ کننده ها و مواد افزودنی ، می توان گریس ها را با مشخصات متمایز تولید کرد تا برنامه های خاص و شرایط عملیاتی را برآورده کند.

روانکاری روغن معمولا زمانی مشخص می شود که سرعت بالا ، درجه حرارت بالا یا ماندگاری و تمیز بودن روغن از استفاده از چربی جلوگیری کند. هنگامی که شرایط استفاده اجازه می دهد ، مزایای روغن شامل پر کردن و تخلیه آسان ، افزایش توانایی سرعت بیرینگ ، کاهش تولید گرما و قابلیت فیلتر کردن آلاینده ها از روان کننده است. روغن های معدنی به دلیل عملکرد خوب در طیف گسترده ای از کاربردها ، رایج ترین انتخاب روغن روان کننده برای رولبرینگ ها هستند. روغن های مصنوعی معمولا در موارد شدید مانند درجه حرارت بسیار پایین یا بسیار زیاد یا در مواردی که نیاز به افزایش طول عمر روغن است ، انتخاب می شوند. مهار کننده های زنگ زدگی و اکسیداسیون افزودنی های معمولی برای افزایش طول عمر روغن های روان کننده هستند و از مواد افزودنی ضد فشار و فشار شدید در موارد خاص برای کاهش سایش بیرینگ و افزایش طول عمر بلبرینگ استفاده می شود.

اتخاذ تصمیمات حیاتی در زمینه روانکاری به موفقیت یا عدم موفقیت تجهیزات در سرویس کمک می کند – اما تصمیم گیری می تواند پیچیده شود ، زیرا هیچ روانکاری جهانی وجود ندارد که تمام سناریوهای کاربرد را پوشش دهد. یک متخصص روانکاری آگاه می تواند به شناسایی و اجرای بهترین روش های روغن کاری برای برنامه کمک کند.

روانکاری گریس در مقابل روغن
روانکاری گریس در مقابل روغن

جبران عدم انطباق در اصول پایه‌ای بیرینگ‌ها

هنگامی که یک موتور الکتریکی ، توربین یا درایورهای دیگر به یک پمپ ، فن ، جعبه دنده یا تجهیزات دیگر متصل می شوند ، شافت ها و اتصال این دو باید به درستی تراز شوند. در غیر این صورت ، عدم انطباق موازی یا زاویه ای بین دو دستگاه باعث افزایش فشار در شافت ها ، آب بندی ها و رولبرینگ ها می شود که این امر سلامت و عملکرد ماشین آلات را به خطر می اندازد. عدم انطباق بیرینگ می تواند ناشی از انحراف شافت (خم شدن) تحت بارگیری اعمال شده ، خطاهای بیرینگ مربوط به شافت و نشیمنگاه ، سطوح پشتیبانی ناهموار بیرینگ و خطاهای تراز بندی بین شافت ها یا اجزای اتصال باشد. عدم انطباق بیش از حد باعث افزایش بارگذاری داخلی ، اصطکاک ، تولید گرما و کاهش طول عمر می شود.

بیرینگ های سفت و سخت متداول دارای محدودیت های سخت برای عدم انطباق : تقریبا دو تا 10 دقیقه قوس برای بلبرینگ های شیار عمیق و بلبرینگ تماس زاویه ای و تقریبا دو تا چهار دقیقه قوس برای رولبرینگ استوانه ای و رولبرینگ مخروطی. این قابلیت محدود منجر به توسعه بیرینگ های خود تراز شده مهندسی شده برای سازگاری با ناهماهنگی های بسیار بالاتر می شود. بیرینگ های خود تنظیم دارای مسیر غلتش منحنی بر اساس یک جسم کروی است ، که خود را با شرایط ناهماهنگ شافت و محفظه تنظیم می کند. قابلیت خود ترازسازی همچنین می تواند عدم انطباق اولیه ناشی از خطاهای ماشینکاری یا نصب را در خود جای دهد. انواع آن شامل بلبرینگ های خود تنظیم ، رولبرینگ توریدال ، یاطاقان غلتکی toroidal و رولبرینگ کف گرد کروی است.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

مکالمه را شروع کنید

سلام! شما میتوانید سوالات خود را از ما در واتساپ بپرسید.

× سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!